en-Spolupracujeme s Ústeckou ZOO

09/10/2016

Společnost Aperam a Zoo Ústí nad Labem zahájili dlouhodobou spolupráci. První projekt zpestří život slonům.

Přední zpracovatel nerezové oceli, společnost Aperam, přispěje k vylepšení ústecké zoologické zahrady. Výsledek spolupráce potěší nejen zvířata, ale i nejmenší návštěvníky.
Společnost Aperam a ústecká zoo zahájili spolupráci výrobou dvou hraček - xylofonu a zvonkohry - které budou instalovány do výběhu slonů. Obě hračky budou slonice používat v rámci tzv. projektu enrichmentu - obohacení životního prostředí zvířat v lidské péči. U slonů je sluch jedním z primárních smyslů a právě na něj se soustředí tento druh hraček. Chovatelé se budou snažit zařadit jejich používání i do pravidelného cvičení Kaly a Delhi.
Zkrátka nepřijdou ani návštěvníci, kteří si budou moct vyzkoušet hru na stejných hudebních nástrojích jako sloni. Na dětském hřišti s maketou slona bude umístěn xylofon a zvonkohra určené pro malé muzikanty.
Na realizaci nové atrakce pro slony se podílí zaměstnanci společnosti Aperam i samotní zaměstnanci zoo. "Chovatelé vymysleli, jaký typ hraček by se jejich svěřencům mohl líbit, a naši zaměstnanci se s nadšením ujali výroby. Práce je těší o to víc, že se mají možnost podílet na dobré věci a pod jejich rukama vzniká něco hmatatelného, co přinese radost zvířatům i lidem", říká Jiří Vais, finanční a personální ředitel společnosti Aperam.
Společnost Aperam chce být aktivní v regionu, ve kterém působí, a podílet se na jeho rozvoji. Spolupráce se Zoo Ústí nad Labem je součástí tohoto konceptu. "Těšíme se, že naše společné úsilí přinese užitek a radost nejen zvířatům a zaměstnancům zoologické zahrady, ale také jejím návštěvníkům", doplňuje Jiří Vais.

"Zoo díky vstřícnosti společnosti Aperam může nabídnout návštěvníkům i zvířatům další aktivitu. S potěšením vítáme, že spolupráce vzešla od společnosti Aperam, což svědčí o tom, že pracovníkům a vedení společnosti není zoo lhostejná a chtějí se podílet na jejím rozvoji", říká Ing. Věra Vrabcová, tisková mluvčí zoo.